Aktiermeistarības kursi

Sākot ar 1996. gadu, katru teātra sezonu “Skatuvē” notiek aktiermeistarības kursi. Parasti tie sākas oktobrī un turpinās līdz maijam. Kursos var pieteikties jaunieši no 16 gadu vecuma līdz 23 gadu vecumam (mēdz būt arī izņēmumi). Strādājam divus vakarus nedēļā (pirmdienās un otrdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00). Šajos divos vakaros ietilpst 4 nodarbības – skatuves kustība, skatuves runa, skatuves deja un aktiera meistarība.

Pedagogi: skatuves kustība – kinorežisors un Anša Rūtentāla Kustību teātra vadītājs – Dzintars Krūmiņš; skatuves runa – animācijas kino režisore un teātra mākslas zinātņu maģistrs – Māra Liniņa; skatuves deja – pieredzējusī baletmeistare un LKA pasniedzēja – Tamāra Ēķe; aktiera meistarība – LKA as. profesore un teātra “Skatuve” mākslinieciskā vadītāja, arī šo kursu vadītāja – Anna Eižvertiņa.

Kursu programma dod iespēju pārliecināties par savām dotībām aktiera meistarības jomā un arī tās izkopt un attīstīt profesionālisma virzienā. Vienkārši runājot – iespēja pārbaudīt, vai ir jēga nākotnē kļūt par aktieri. Kursos ir iespēja iestāties arī cilvēkiem, kuri vienkārši domā par savas personības attīstību, iespēja atraisīt prasmi komunicēt, paplašināt savas zināšanas teātra un ar to saistīto mākslu jomā. Aktiermeistarības kursus “Skatuvē” savulaik ir beiguši: režisors Mārtiņš Eihe, dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, aktieri: Mārtiņš Liepa, Inga Siliņa, Ivars Kļavinskis, Tehniskās universitātes students Mārtiņš Stoļaronoks, LU studente Tatjana Gornova, JRT aktieris Jevgēnijs Isajevs, aktieris un režisors Varis Piņķis un vēl daudzi citi.

Kursi ir maksas.

Pieteikumus pieņem no 15. septembra, teātrī “Skatuve” (Maskavas ielā 108/110)
Tālrunis 67222281 (no 15:00 – 17:30).© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.