Teātrī "Skatuve" - Studenšu un studentu korporāciju 12. Teātra festivāls.
1-Apr-2008


19.aprīlī teātrī „Skatuve” Maskavas ielā 108/110 notiks Studenšu un studentu korporāciju 12. Teātra festivāls. Teātra „Skatuve” dibinātājas un vadītājas, režisores, Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermeistarības pasniedzējas, asoc. profesores Annas Eižvertiņas vadībā izrādes vērtēs žūrija: režisore, skatuves runas pedagoģe, Baltijas Starptautiskajā akadēmijā animācijas pasniedzēja Māra Liniņa, horeogrāfe un deju skolotāja Gundega Prancāne, režisors Marts Mihailovs, neatkarīgā teātra „Kabata” aktieris Atis Bētiņš, pantomīmas meistars un brīvmākslinieks Jānis Kreklis un Daugavpils teātra aktieris Viesturs Rencis.
Teātra festivālā piedalīsies ap 400 dalībnieki no 23 studentu korporācijām un 12 studenšu korporācijām. Korporācijas ir akadēmiskas, nacionālas mūža organizācijas. Šobrīd Latvijā ir 23 studentu un 12 studenšu korporācijas. Tās apvieno gandrīz 3200 sabiedriski aktīvus cilvēkus, tajā skaitā 2000 studentu korporācijās un 1200 studenšu korporācijās. Vairāk informācijas par studentu korporācijām atradīsiet www.pk.lv un par studenšu korporācijām- www.spk.lv.
Katru gadu Teātra festivālam tiek izvēlēta kāda tēma. Pirms gada 2007.gada festivālā dalībnieki meklēja atbildi uz jautājumu „Kas notiek Latvijā?”. Šogad 12. Teātra festivāls piedāvā atbildi „Tā nav dzīve. Tas ir šovs!”. Pēdējā gada laikā Latvijā esam piedzīvojuši šovu uzplaukumu, kas joprojām turpinās. Turklāt mēs visi piedalāmies kādā no šoviem katru dienu. Šovi, tāpat kā dzīve, ir dažādi. Tik dažādi, ka ir grūti novilkt robežu, kur beidzas viens un sākas otrs. Tik dažādi, ka katram ir ko teikt par šovu un, protams, arī vēlme pašiem piedalīties.
Korporācijas festivālā piedalīsies ar 15 minūšu garām pašu iestudētām izrādēm. Žūrija izrādes vērtēs šādās nominācijās: 1. vieta izrādei, 2. vieta izrādei, labākais aktieris, labākā aktrise, labākie kostīmi, labākais muzikālais noformējums, labākais skatuves noformējums, labākā režija, labākā horeogrāfija un specbalva. Skatītāji piešķirs šādas nominācijas: labākā izrāde, labākā aktrise un labākais aktieris.© Biedrība "Teātris "Skatuve"". Izstrādātājs: SIA "Profero", 2006.